Reklam
Reklam
Reklam
Bekir Aslantaş

Bekir Aslantaş


VİZYON BAŞKAN ODAKIR

18 Haziran 2022 - 09:45

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde (KESOB) yeni dönem başladı. Kayseri Oto Sanatkârlar Odası Başkanı Şeyhi Odakır, yapılan seçimlerde üyelerin teveccühü ile yeni başkan olarak koltuğa oturdu. 
Bu süreç, KESOB için çok önemli bir milat olarak kabul edilmeli. Zira, baktığım zaman Şeyhi Odakır’ın Kayseri Oto Sanatkârlar Odası Başkanı olarak yaptıkları gerçekten çok önemli icraatlar. Burdaa tüm yaptıklarını yazmaya kalksam sanırım sütunlar yeterli olmaz. 
İlk olarak odalar arasında birlik ve beraberliği sağlamak için yola çıkan Odakır’ın yaptıklarını kısaca sıralayalım ki KESOB’da neler yapacağının küçük ip uçlarını verelim. Mesela Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile 200, 400, 600 ve bin 200 metre kare olmak üzere 137 işyerinden oluşan 1. Etap Oto Servisleri Sanayi Sitesi... Kayseri’de örneği olmayan bir proje. Kayseri’nin doğusunda İldem, Beyazşehir, Gesi, Kaykop gibi nüfusun yogun olduğu bölgelere hizmet verecek olan 200 iş yerinden oluşan Yeşilyurt Oto Sanayi Sitesi ki inşaatı tüm hızıyla sürüyor. 
1. Etap Oto Servisleri Sitesi’nin yanı başında TOKİ kanalı ile yapılan ve 1. etabı teslim edilen 546 konut ile 2. etapta yapımı devam eden 357 konut. Bunlar ile sınırlı kalmadı Şeyhi Odakır... Şehir Hastanesi’nin yanı başına 437 konuttan oluşan 3. Etap çalışmaları ve 318 konuttan oluşan 4. etap çalışmaları... Yani toplamda üyelere bin 658 konut teslim edecek Şeyhi Başkan... Dile kolay... Hem iş yeri hem konut yaparak üyelerinin yaşam koşullarını bir üst seviyeye taşıyan Şeyhi Odakır’ın şimdi aynı tutumu KESOB’da sürdüreceğinden kimsenin kuşkusu yok. 
Odakır’ın ilk hedefi odalar arası birliği sağlamak ardından ise büyük ve modern bir hizmet binası sağlamak olacak. Ardından ise tüm üyeleri yine TOKİ eli ile evsahibi yapmak. Bunların hiç biri ütopya değil. Ne kadar gerçekçi hedefler olduğunu Şeyhi Odakır’ın daha önce yaptığı çalışmalara baktığınızda anlamamız zor değil. Bunların yanında eğitim çalışmaları, maddi zorluklar çeken odaların maddi durumunun düzeltilmesi için projeler. Tüm bunlar yapılırken AB projelerinden önemli destekler alınacağı kulaktan kulağa dolaşıyor. AB Projeleri sayesinde üyelerin cebinden en asgari miktarda para çıkarken büyük olanaklara kavuşacaklar. 
Eee ne diyelim Şeyhi Odakır yeni bir vizyon, yeni bir misyon ile yola çıkıyor. Yaşanılacak değişimlerin kısa sürede esnafları rahatlatacağına inancım tam. Ne diyelim, her birliğe her federasyona, her konfederasyona Şeyhi Odakır gibi başkanların gelmesi dileğiyle...
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum