Reklam
Reklam
Sevgi KAPAN

Sevgi KAPAN

Sevgi KAPAN

MUTLULUK NEDİR? NE İÇİN VARDIR? NASIL KAZANILIR?

22 Nisan 2021 - 10:09

Sorgulama anında bile insanda bir bilinmezlik bırakır. Peki, siz hiç düşündünüz mü nasıl var olur ve ne gibi hisler bırakır diye?
Bence düşünmelisiniz. Çünkü hayatımızın en büyük oluşumunu sağlayan büyük etkenlerden birisidir. Bir insan mutlu olmadan yaşayabilir mi? Yaşayamaz. Kendinizden pay biçin. Ufacık bir tebessüm bile mutluluğa sebep olurken onsuz nasıl yaşanır. Kalbimizi gülümseten güzel bir histir mutluluk. Nasıl beslenmeden su içilmeden yaşanılmıyorsa mutluluk olmadan da aynı durum söz konusudur. Mutluluk yaşamımızın her anında yanımızdadır.
Size mutluluğun beraberinde getirdiği şeylerden bahsetmek istiyorum. Hatta bunları en iyi tanımlayan bir cümleyi buraya eklemek istiyorum.
‘Mutluluk, gelecek için ertelediğiniz bir şey değil; şu an için tasarladığınız bir şey olmalıdır.’
Bu cümlede bence anlatılmak istenen en güzel şey hayatınıza koyacağınız herhangi bir durumda mutluluğu beraberinde getirmektir. Beraberinde gelen mutluluk sizi başarıya götürür. Başarıda sizi mutluluğa götürür. Anlayacağınız mutluluk her çıkış kapısında sizi beklemektedir. Bu mutluluğu en güzel şekilde ağırlamak istiyorsanız onu kabul edin ve hayatınıza alın. Çünkü tutulan mutluluk tohum paylaşılan mutluluk ise bir çiçektir. Siz bu çiçeği koparmadan elinize alın ve en güzel kokuyu içinize çekin derim.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum