Reklam
Bekir Aslantaş

Bekir Aslantaş


HALK ADAMI MUSTAFA YALÇIN

08 Şubat 2021 - 16:13

Özellikle son dönemde belediye çalışmalarını göz önüne aldığımızda en dikkat çeken çalışmaların Talas’ta hayata geçtiğini görüyoruz. Yılların verdiği bürokratik tecrübe, Büyükşehir’deki çalışmaları ve Van’da geçirdiği günler Başkan Mustafa Yalçın’ın emsalsiz tecrübeler biriktirmesinin önünü açmış.  Yalçın, bu tecrübelerini her attığı adımda halka dokunacak, vatandaşa katkı sağlayacak projeler ile taçlandırıyor.

Talas’tan gün geçmiyor ki vatandaşın büyük takdirini kazanmış bir proje haberi gelmesin. Bu günler bana, Mehmet Özhaseki’yi Mehmet Özhaseki yapan ikinci dönem başkanlık yıllarındaki projeleri çağrıştırıyor. Gerçi bunu benzeten tek ben değilim sanırım. Ama bu konu o kadar normal ki. O dönemde Mustafa Yalçın, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreterlik görevindeydi. Yani o projelere olur veren, yön çizen, hayata geçiren en önemli figürdü o dönemde.

 Şimdi ise kendi başkanlığı döneminde bu başarılı projeleri Talas için hayata geçiriyor. Kayseri’de sokakların mis gibi kokmasının nedeni Yalçın’ın Talas’ta hayata geçirdiği proje. Neredeyse bu projeyi tüm belediyeler bire bir kopyaladı. Hayır çarşısı ile ihtiyaç sahipleri yalnız bırakılmıyor. Ali Dağı 360 Sosyal Tesisleri Kayseri’de yine bir ilk olacak. Yeni bebek sahibi olanlara hoş geldiniz paketi, daha yeni doğan bebeklere bile Talaslı olduğunu hissettiriyor adeta.

“Hiç kimse kitaba uzak kalmayacak” sloganı ile değil Kayseri’de Türkiye’nin en modern kütüphanelerinden biri hayata geçti. Sanat deseniz hız kesmiyor ilçede. Söyleşiler, paneller, tiyatrolar ve musiki severler için kurulan o güzel koro. Bir taraftan belediyenin rutin faaliyetleri sürüyor. Çöpler toplanıyor, kaldırımlar yapılıyor, asfaltlar dökülüyor. Bunlar her belediyenin rutini zaten. Ama Talas’ta bunlar kusursuz işlerken yanında yüreklere dokunun projeler hayata geçiyor.

Bir de tüm bu kararlar belediye meclisinden oy birliği ile geçiyor. Bu da yetmiyor Başkan Yalçın, beyaz masa etkinliği ile online olarak her daim vatandaşın yanında. Çıkıyor burada halkla iç içe sorunları dinliyor, icraatlarını anlatıyor. Yani halktan hiç kopmuyor. Güzel bir deyim vardır ya “Halk adamı” diye. Bu söz Kayseri’de en çok kime yakışıyor diye sorarsınız hiç düşünmeden Mustafa Yalçın derim..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum