Reklam
Bekir Aslantaş

Bekir Aslantaş


ELEŞTİRİ YAPARKEN!

28 Mayıs 2021 - 12:18

   Ülke gündemi bu aralar Sedat Peker’in yayınladığı videolar üzerinden şekilleniyor. Bir videonun yayınlanmasından sonra sosyal medya tamamen bu işe katalize oluyor ve gündem bir anda değişiyor. Sosyal medya Sedat Peker’in açıklamalarını çarpan etkisi ile çok daha büyük kitlelere taşıyor. Elbette gündem üzerinde bu kadar egemen olan bir konu Kayseri’yi de etkileyecektir. 
   Bu durumun nerelere kadar gideceğini hep birlikte gözlemleyeceğiz ama bizim için önemli olan bu durumun Kayseri’ye ne gibi etkileri olacağı. Zira memleket meseleleri söz konusu olduğunda her zaman Kayseri işin bir ucundan kendisine yer bulur. Son günlerde bu konu hakkında açıklamalarda görüyoruz şehrin ileri gelenlerinden. 
   Doğru ve normal olan Kayseri’de önemli isimlerin bu işe sessiz kalmaması. Sonuçta ülkeyi ilgilendiren konularda yorum yapma yâda safını açıklama hakkına herkes sahip. Bunu eleştirmek ise çok ilginç bir durum. Siyasi ve kamu çalışanı olsun söz söyleme ve yorum yapma hakkına sahiptir. Bunu kimse farklı noktalara çekmesin. Siz istediğini çıkıp söylerken, görevli kişilerden sessiz kalmasını istemek neyin kafasıdır acaba? 
   Son günlerde ilimizde yaşanan gelişmeler genelde pandemi üzerinden gitse de ülke gündemi oldukça hızlı değişiyor. Kayseri’de vaka sayılarının düşmesinde en büyük payın sahibi olan Vali Şehmus Günaydın’ın bu çabalarını görmezden gelerek yapay gündemler üzerinden kendisini eleştirmek bence haksızlıktan başka bir şey olamaz. 
    Kayseri’nin her derdi ile dertlenen, söz konusu sorunlar olduğunda taşın altına koyan böylesine önemli bir ismin yapay gündemler üzerinden yıpratılması Kayseri’ye verilecek zararların en büyüğüdür. Pandemi döneminde yaşanan tüm olaylarda sağduyulu yaklaşımı, öngörülü kararları ile vaka sayılarının alt seviyeye çekilmesindeki rolünü görmezden gelmek ise mümkün değil. 
    Bunun yanında Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar, şehirdeki asayiş olaylarında ki tavırları ile dikkat çeken Vali Şehmus Günaydın’ın vatandaşlar tarafından takdir edilip sevilmesi bence en büyük madalya olarak altının çizilmesi gereken bir husus. Özellikle siyasilerin bu çalışmaları yakından takip ederek takdir ettiğini ise birçok yerden duyuyoruz. 
    Siyasilerin halkın nabzını tutmak amacıyla o ini mülki amirlerinin yaptığı çalışmaları yakından takip etmesi, nerelere parmak basıldığı bilmek ve gerekenleri yapmakta önemli bir sağduyu olarak karşımıza çıkıyor. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum