Reklam
Durdu Aslantaş

Durdu Aslantaş


YENİ SEZON VE YAPILACAKLAR

28 Mayıs 2021 - 12:18

  Acısıyla tatlısıyla bir sezonu daha ligde kalarak tamamlayan Hes Kablo Kayserispor’da şimdiden, gelecek sezonun planları yapılmaya başlandı. Evet, başlandı başlanmasına ama yine yolun başı sorunlu ve sıkıntılı. Eski borçlar nedeniyle yeniden Kayserispor’a transfer yasağı geldi. Öncelikle bunun çözülmesi ardından da yeni sezon planlamasının yapılması gerekiyor. 
   Yeni sezon öncesinde yapılması gerekenler listesi çok uzun. Sırada genel kurul var, yeni yönetimin belirlenmesi var. Sportif direktörlük konusu ve teknik adam konuları var! Tüm bunların bir bir çözülmesi ardından da sıranın transfer yasağının kaldırılmasına gelmesi var. 
    Bana sorarsanız bu başlıklar arasında en önemlisi yeni yönetimin oluşturulması. Sebebi ise geçtiğimiz iki sezonda yaşanan sıkıntıların yönetim tabanlı olması. Aslına bakarsanız yönetim tabanlı demekte doğru değil. Zira iki sezondur yönetim yok sadece Berna Gözbaşı vardı. Biraz bildiğini okuyan, biraz “Ben yaptım oldu” anlayışında giden Berna Gözbaşı’nın hataları takımı bu hale getirdi. 
     Şimdi yapılması gereken ise geniş kapsamlı, kapsayıcı bir yönetimin oluşturulması. Gücün yayılarak tek kişi eline bırakılmaması önemli. Bunun içinde yapılacak olan yönetimde futboldan anlayan, yönetim kabiliyeti yüksek, maddi konulara omuz verebilecek insanların olması gerekli. Aksi takdirde yine yanlış seçimler ve “Biz para harcıyoruz” serenatlarını dinlemeye devam eder sezon sonunda da düşmedik diye şükredebiliriz ki tabi düşmezsek. 
    Hes Kablo Kayserispor, bu ülkenin önemli kulüplerinden biridir ve daha iyi yerleri hak ediyor. Geçtiğimiz günlerde tesislerde yapılan destek toplantısının sonuçları kamuoyuna açıklanmadı. Ama meslek yaşantım boyunca bu tür toplantılara sık sık tanıklık ettim. Sezon öncesinde verilen sözlerin neredeyse tamamı sadece orada kalır. Bu nedenle bu tür toplantılar yerine sağlam bir yönetim oluşturulması için mesai harcanırsa çok daha verimli olacaktır. 
    Dediğim gibi sırası ile gidilecek olursa öncelikle sağlam bir yönetim, ardından sportif direktörlük mekanizmasının kurulması, teknik direktörün kesinleştirilmesi ve transfer yasağının kaldırılması yolu izlenmelidir. Daha sonra ise net bir transfer politikası ile yeni kadronun kurulması önemli bir detay olarak karşımıza çıkar. 
   Tüm bunları bir bir sıraladıktan sonra altını kalın şekilde çizelim. Yalçın Koşukavak, bana sorarsanız büyük hedefler için gerekli olan teknik adam profili değil. Yeni gelecek yönetim ve bu işte karar verici makamda olacak çalışanların bunu göz önünde bulundurması bana sorarsanız en başta gelecek konulardan biri olmalı. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum