Reklam
Reklam
Durdu ASLANTAŞ

Durdu ASLANTAŞ


KAYSERİSPOR VE ALİ ÇAMLI

08 Aralık 2022 - 19:03

   Yukatel Kayserispor’da son günlerin en önemli gündem maddesi elbette ki yarın yapılması beklenen Olağanüstü Genel Kurul... Ben yarın yapılması beklenen diyorum ama, yarın ki ilk oturum. Muhtemelen, ilk oturumda çoğunluk sağlanamayacak. Bu nedenle heyecan bir hafta daha devam edecek ve 17 Aralık’ta Sarı-Kırmızılı Kulüp yeni başkanını seçecek. 
    Bu gündem maddesi içerisinde bazı isimler başkanlık için zikredilse de geldiğimiz noktada tek bir isim başkanlık için öne çıkıyor. O isim herkesin tahmin edebileceği gibi Ali Çamlı... Son kulis bilgilerine göre, Ali Çamlı tartışmasız bir şekilde genel kurula tek liste ile gidecek. Bana sorarsanız doğrusu da bu. Kulübün içini en iyi bilen, borçlara hakim, şehrin sevdiği bir isim olarak Yukatel Kayserispor’da başkanlık için yakışan bir kişi Ali Çamlı... 
   Kulübün en zor zamanlarında taşın altına elini koyanlardan... Berna Başkan’ın yaptıkları elbette unutulmaz ama bunlar yapılırken perde arkasında ki isim hep Ali Çamlı oldu. Kritik kararlarda hep onun ismi vardı. Üstelik her zaman verilen kararların arkasında durdu. Zaman hep onun verdiği kararların haklılığını ortaya çıkardı. 
   Tüm bunlar ortadayken başka bir isim üzerinde durmak zaten gereksiz zaman kaybı olacaktır. Hem lige hakim, hem kulübün içinde bulunduğu durumu çok iyi biliyor. Tüm bunlar üst üste geldiğinde kendisini tartışmasız tek başkan adayı haline getiriyor. 
    Aday konusunda görüş birliği olduğuna göre şimdi yönetim kurulunun oluşturulması üzerinde durulmalı. Ali Çamlı’nın çıkacağı bu yolda yalnız bırakılmaması çok ama çok önemli. Güçlü bir yönetim için herkesin bu yüke omuz vermesi gerekiyor. Sonuçta Ali Çamlı başkan olacak ama kulübü tek başına yönetmeyecek. 
   Güçlü yönetim ve Ali Çamlı’nın bilgi birikiminin birleşmesi Kayserispor’un gücüne güç katacaktır. Aksi takdirde Ali Çamlı’nın da tek başına yapabilecekleri sınırlı. Kulübün içinde bulunduğu maddi durum ortada. Bu ortamda maddi gücü yüksek, futbolun içinden gelen isimlerinde Ali Çamlı’ya bu yükü kaldırırken destek vermesi büyük önem arz ediyor. 
   Peki bu süreçte şehir nasıl bir yol izlemeli? Elbette şehire de önemli görevler düşüyor. Birlik ve beraberlik içerisinde Ali Çamlı ve yönetiminin arkasında Erciyes gibi sağlam duran bir şahir ve ileri gelenleri olduğu sürece takımın hak ettiği yerlere gelmesi yakındır. 
   Hem şehrin ileri gelenleri, hem STK’ları, hem de Kayserispor’a gönül vermiş tüm taraftarların desteği ile Ali Çamlı’nın bu görevi layıkıyla yapacağına kimsenin kuşkusu yok. O zaman gün birlik olma zamanı. Gün, Kayserispor ve Ali Çamlı’ya destek verme zamanı... 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum