Reklam
Durdu Aslantaş

Durdu Aslantaş


PERDE ARKASINDAKİ SORUNLAR

31 Aralık 2020 - 12:14

Hes Kablo Kayserispor, sahaya çıktığı son 3 maçın tamamını kaybetti. Daha öncesi ise Samet Aybaba ile birlikte 4 beraberlik. Yani son 7 haftada galibiyet yok! Bu duruma Bayram Bektaş dönemine katmıyorum bile. Ligin 18. sırasına kadar gerileyen, ligin en az gol atan takımı olarak 2021 yılı öncesinde pek umut olmadığını söylesek sanırım yanılmayız.

Yeni yılın ilk maçında ise bu hafta sonu Beşiktaş’ı konuk edeceğiz. Bu maç bizim için bir milat olsun. Kötü sonuçlar 2020 yılında kalsın ve 2021 bizim için galibiyet ile başlasın. Buna ihtiyacımız var ki aksi takdirde alınacak kötü sonuçlar takım içinde yine istenmeyen köklü değişikliklere neden olabilir. Henüz galibiyet ile tanışamayan Samet Aybaba hakkında bu maçtan çıkacak kötü sonuçta kritik bir karar alınabilir.

Ama son haftaların formda takımı Beşiktaş’ı yenmek hem moral açısından, hem de puan açısından Hes Kablo Kayserispor’a önemli bir çıkış ivmesi kazandıracaktır. Takım üzerindeki kara bulutların dağılması, oyuncuların maalesef içine girdiği kaybetme psikolojisinden çıkması için bir galibiyet bize büyük fayda sağlayacak. Hele kazandığınız maçta rakibimizin Beşiktaş olması tam anlamıyla çıkış trendine girmenizi sağlayacaktır.

Eksikler, takım içindeki sorunların artık bir kenara bırakılması ve 2021 yılının ilk maçından galibiyet alarak kötü günlerin geride bırakılması şart. Bunun için sadece oyuncular, teknik kadro, yönetim değil tüm şehrin aynı duygular ile hareket etmesi çok önemli. Takımda kadro yetersizliği malum ama beni korkutan en önemli nokta yaşanan sıkıntılar. Alibec’in sakatlığı, Fernandes’in kadroda olmaması önemli perde arkası sorunların biran önce çözüme kavuşturulması takımın kaderi açısından önem arz ediyor.

Yeni yılın tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını dilerken, elbette Hes kablo Kayserispor’a bol galibiyetli bir sezon diliyorum.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum