Reklam
Durdu Aslantaş

Durdu Aslantaş


HERKES HADDİNİ BİLECEK

08 Şubat 2021 - 16:14

Yok öyle yağma… Herkes haddini bilecek. 55 Yıllık şanlı ve bir o kadar temiz bir maziye sahip olan Kayserispor’a iftira atmak kimsenin haddine değil. Hele hele kendi beceriksizliklerini örtmek isteyen bir güruhun çamur at izi kalsın siyasetine alet edilecek bir kulüp hiç değil.

Hes Kablo Kayserispor’un hafta sonu deplasmanda oynadığı Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynadığı ve 1-1 berabere kalarak galibiyeti kaçırdığı maç sonunda sonucu sindiremeyen ev sahibi takımın yönetici ve taraftarı akla izana gelmeyecek iddialar ile ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Sorunları şu: Yaw Ackah niye kırmızı kart görmüş! Cidden insanın sinir uçları ile oynayan iddiaları sırf bu oyuncu kırmızı kart gördü diye sıralamak had aşmanın ilerisinde bir durum.

Kardeşim, biz bu oyuncuyu size kiralık olarak göndermişiz. Üzerine üstlük sözleşmede tüm şartlar lehinize. İster oynatır ister oynatmazsınız. Oyuncuyu oynatıp çok iyi bir verim alsanız ne olacaktı? Futbol bu işte. Önceden kestirilemeyen olayların yaşandığı bir spor. Belki çok yararlı olacak oyuncu bir sinirli anında gördüğü kırmızı kart ile takımını 10 kişi bırakabiliyor. Dünya üzerinde bu durumu yaşamayan bir futbol kulübü var mı?
Bu seçenekleri aklınızdan çıkarıp her oyuncu büyük yarar sağlayacak, her maçı kazanacağı havasına girerseniz işte sonuç bu olur. Başarısızlığınızı örtmek için tertemiz bir camiaya iftira atarsınız ki bu iftira gelir sizi bulur, inandırıcılığınızı yitirirsiniz. Erzurum taraftarının sosyal medyada paylaştığı algı oluşturma ve iftira kampanyasına en güzel cevabı Kayserispor taraftarı tertemiz 55 yıl başlığı ile verdi.

Erzurumspor’un iş bilmez yönetiminin çirkinliklerine ise Kayserispor yönetimi gereken cevabı verdi. Hukuki haklarını her platformda arayacaklarını belirten Kayserispor yönetimi, ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Tüm bu gelişmelerin ardından Erzurum camiası sessizliğe gömüldü. Yok, öyle üç kuruşa beş köfte. Siz iftara at izi kalsın dersiniz ama o attığınız iftiralar mazisi başarılar ile dolu, tertemiz 55 yıl bu ülkenin sporuna hizmet eden bir camiaya yapışmaz.

Aksine Kayserispor bu işte bir dahlinin olmadığını ispatlarda, Erzurum camiası acaba attığı bu çirkin iftira sonrasında utanır mı orasını bilemem. Bir kez daha net bir şekilde söyleyelim. Kayserispor, öyle her gelenin ağzına alacağı bir camia değildir. Büyüktür, tertemizdir. Yemek isteyenlerin boğazına takılır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum