Reklam

KUYUMCULAR TİCARET YETKİ BELGESİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

Kuyum işi ile uğraşan esnaf ve tacirlerin Kuyum Ticareti Yetki Belgesi almalarının zorunlu hale gelmesi sonrasında, Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği yönetimine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

KUYUMCULAR TİCARET YETKİ BELGESİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ
15 Ekim 2021 - 16:03
Toplantıda konuşan Ticaret İl Müdürü Alaattin Fırat, “Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Sayın Adnan İncetoprak bu konuda çok ilgili davrandı. Hizmeti esnafların ayağına getirmemiz için uğraştı” dedi. Fırat, Kuyum Ticareti Yetki Belgesi’nin internet üzerinden yapılan başvuru ile alınabildiğinin altını çirezek, “Mezkur belge başvuruları Ticaret Bakanlığı, E-Hizmetler, KTBS (Kuyumcu Ticaret Bilgi Sistemi) üzerinden yapılacaktır. Kuyumcu esnafımızdan ustalık belgesi ile birlikte borcu yoktur yazısı ve birkaç şart aranmaktadır” ifadesinde bulundu
Kazancılar Çarşısı’nda başlatılan tadilat çalışmalarını yakından takip eden ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile sürekli istişarelerde bulunduklarını hatırlatan Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak, “Kayseri’nin ekonomisinin adeta kalbi olarak tabir edebileceğimiz Kazancılar Çarşısında bulunan esnaflarımızın nezih bir ortamda işlerini güvenli bir şekilde yapabilmeleri için uğraş veriyoruz. Bu çerçevede Kazancılar Çarşısı’ndaki tadilatı yakından takip ederek esnafımızın sorunları ile yakından ilgileniyoruz” diye konuştu.İncetoprak, 14 Nisan tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik sonrasında kuyumcu esnafının Kuyum Ticareti Yetki Belgesi’ni sorunsuz ve kısa sürede almaları için çalıştıklarının altını çizerek, “Kuyum Ticareti Yetki Belgesi’nin nasıl alınacağı, hangi evrakların gerektiği ve başvuruları esnaflarımızın nereden yapacakları konusunda Ticaret İl Müdürlüğü yetkililerinden uygulamalı olarak bilgi aldık. Kuyum Ticareti Yetki Belgesini alan esnaflarımız ticari hayatlarına sorunsuz bir şekilde devam edeceklerdir. Dernek olarak, esnaflarımızın ticari hayatlarında sorun yaşamamaları için sektörümüzdeki güncal gelişmeleri takip ederek yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum