Reklam

DEV SAĞLIK-İŞ'TEN ÇALIŞANLARIN HAKLARI İÇİN İMZA KAMPANYASI

Dev Sağlık-İş Sendikası tüm illerde basın açıklaması yaparak “5 acil talebimizi tüm sağlık işçilerinin onayına açıyor, imza kampanyamızı başlatıyoruz” diyerek hem imza kampanyasının startını verdi hem de isteklerini sıraladı.

DEV SAĞLIK-İŞ'TEN ÇALIŞANLARIN HAKLARI İÇİN İMZA KAMPANYASI
20 Ocak 2022 - 15:29
Tüm illerde yapılan ortak basın açıklamasını Kayseri’de Ayten Şimşek yaptı. Şimşek, “Değerli basın emekçileri, sağlık emekçileri, mücadele arkadaşlarımız ve bugün bize destek veren kurum temsilcileri. Hepinizi sendikamız DEV SAĞLIK İŞ adına sevgiyle saygıyla selamlıyoruz. İki yıldır pandemide geceli gündüzlü büyük bir mücadele yürütürken yaşamını yitiren tüm sağlık emekçilerini saygıyla anıyoruz” diyerek başlandı.
   İstek ve taleplerinde sıralandığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Kamu hastanelerindeki sağlık işçileri olarak emeğimizin karşılığını istiyor, sağlık hizmetinde biz de varız diyoruz! Bizler sağlık işçileri olarak yok sayılmak, görmezden gelinmek istemiyoruz. Hastanelerimizin güvenliğinde, laboratuvarlara götürülen kanlarda, sterilize edilen ameliyathanelerde, temizlenen hasta odalarında, hastalarımızın bakımında, acillere hasta taşıyan ambulansların direksiyonlarında, hastanedeki tüm cihazların teknik bakımında, hasta kayıtlarında, çekilen tomografilerde sağlık işçilerinin emeği var! Bu nedenle, sağlık emekçileri arasında çalışma barışını bozan, sağlık işçilerini yok sayan uygulamaları kabul etmiyoruz! Sağlık hizmeti ekip işidir, bu ekibin bozulmasına izin vermeyeceğiz! Diğer sağlık çalışanları ile birlikte pandeminin tüm yükünü taşıyoruz, izinler kaldırıldığında sağlık işçisi sayılıyoruz, bize de uygulanıyor ama ücretlendirmede adımız bile anılmıyor. Ama artık yeter! Yok sayılanlar kendisini var edecek! Sağlık işçileri yok sayılmaya ve sefalet ücretlerine razı olmayacak. HASTANELERİMİZDE 7 GÜN, 24 SAAT ÇALIŞIYORUZ, HAKLARIMIZI İSTİYORUZ Üniversite hastanelerinde, kamu hastanelerinde, Aile Sağlığı Merkezlerinde ve sosyal hizmet kurumlarında çalışan sağlık işçileri olarak 5 acil talebimizin karşılanması için bir mücadele süreci başlatıyoruz.Ülkemizin dört bir tarafından, İstanbul’dan, Antalya’ya, Bursa’dan Diyarbakır’a, Adana’dan Kayseri’ye, Ankara’ya kadar sağlık işçilerinin bulunduğu her yerden sesimizi yükseltiyoruz. Bugün Türkiye’nin dört bir tarafında hastanelerimizde yaptığımız basın açıklamalarıyla başlıyoruz. Bugün 5 acil talebimizi tüm sağlık işçilerinin onayına açıyor, imza kampanyamızı başlatıyoruz. Tüm sağlık kurumlarında, tüm arkadaşlarımıza ulaşarak binlerce imza alarak, sağlık işçileri olarak gücümüzü ve irademizi birleştiriyoruz. Sağlık işçileri olarak bu taleplerimizi gerçekleştirmek ve haklarımızı elde etmek için hep birlikte omuz omuza mücadele edeceğiz!
 1. Geçinemiyoruz, insanca yaşayabileceğimiz bir ücret istiyoruz! Enflasyon farkı zam değildir! Tüm sağlık işçilerine ek zam talep ediyoruz!
 2. 2- Sağlık emekçileri açısından kazanılmış bir hak olan “haftada 40 saat çalışma” istiyoruz!
 3. 3- Taşeron döneminden gelen keyfiyet ve hukuksuzlukların artık son bulmasını, yaptığımız işlerin belirlenmesini ve “Görev Tanımlarımızın yapılmasını istiyoruz!
 4. 4- 12 saatlik çalışmamız 11 saat gösteriliyor. Ara dinlenme ve yemek molalarımızın düzenlenmesini istiyoruz!
 5. 5- 696 Sayılı KHK ile getirilen “Zorunlu Emeklilik” uygulamasının son bulmasını, tayin ve becayiş hakkımızı istiyoruz!


SAĞLIK İŞÇİSİYİZ HAKLARIMIZI İSTİYORUZ!
 1. Geçinemiyoruz, insanca yaşayabileceğimiz bir ücret istiyoruz! Enflasyon farkı zam değildir! Tüm sağlık işçilerine ek zam talep ediyoruz!
 2. Sağlık emekçileri açısından kazanılmış bir hak olan “haftada 40 saat çalışma” istiyoruz!
 3. Taşeron döneminden gelen keyfiyet ve hukuksuzlukların artık son bulmasını, yaptığımız işlerin belirlenmesini ve “Görev Tanımlarımızın yapılmasını istiyoruz!
 4. 12 saatlik çalışmamız 11 saat gösteriliyor. Ara dinlenme ve yemek molalarımızın düzenlenmesini istiyoruz!
 5. 696 Sayılı KHK ile getirilen “Zorunlu Emeklilik” uygulamasının son bulmasını, tayin ve becayiş hakkımızı istiyoruz”
Yapılan açıklamanın ardından imza kampanyası da başlamış oldu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 0 Yorum