Durdu Aslantaş

Durdu Aslantaş


KURTULUŞ REÇETESİ

22 Nisan 2021 - 16:55

Bu sezon bir türlü istediği sonuçları alamayan Hes Kablo Kayserispor, rakiplerinin yaptığı ikramlar sonrasında ligde kalma iddiasını devam ettiriyor. Dile kolay, kümede kalma yarışı veriyorsunuz ama tam 7 haftadır galibiyet alamıyorsunuz. Buna rağmen hala umutlarınız devam ediyor. Bunun tek açıklaması, rakiplerin yaptığı ikramlar olabilir. Zira bizimle birlikte rakiplerde puan kaybediyor.
Ama son haftalarda kazın ayağı öyle değil. Alt sıralardaki takımlar kazanmaya, puan almaya başladı. Bu durumda bize gösteriyor ki kalan 6 maçımız bizim açımızdan çok zor geçecek. Puan alamamaya devam edersek, rakiplerimiz bir bir sıyrılarak bizim önümüze geçecek. Bu da bize TFF 1 Lig’in kapılarını açacak.
Son olarak Kayseri’de 7 eksikle gelen rakibimiz Gençlerbirliği önünde kayıpları oynayan Sarı-Kırmızılı temsilcimiz final olarak nitelenen bu maçtan sadece bir puan alabildi. Kesin kazanmamız gereken maçları tek tek es geçiyoruz. Şimdi sırada Beşiktaş var. Bu maçtan üç puan beklemek biraz fazla iyimserlik olur herhalde. Kendi rakiplerimizdeki takımları yenemezken hatta yenebilecek oyun ortaya koyamazken Beşiktaş’tan üç puan hesabı hayalciliğin en büyüğü olur bence…
Bizim daha gerçekçi hedefler peşinde koşmamız gerekiyor. Beşiktaş maçının ardından oynayacağımız üç maç var. İşte ligde kalmamızın anahtarı bu üç maçta saklı. Yukatel Denizlispor, Malatyaspor ve Gaziantep FK maçları bizim kaderimizi çizecek. Bu seriden alabileceğimiz 9 puan bizim ligde kaldığımızı tesciller. Hatta 7 puan bile rakiplerin alacağı sonuçlara göre ligde tutabilir.
Şimdi diyeceksiniz ki kardeşim daha iki maç var. Son iki hafta Başakşehir ve Fenerbahçe ile oynayacağız… Ee güzel kardeşim sen şimdi o iki maçtan garanti üç puan alırız diyebilir misin? Bana sorarsanız bu iki maçtan bizim puan çıkarmamız zor. Bu nedenle işi son iki haftaya bırakmadan çözmemiz gerek. İşin sırrı gelip bu üç maça dayanıyor.
Evet Beşiktaş maçı için puan tahmini zor dedik ama eğer olur da puan yâda puanlar alabilirsek bu zorlu deplasmandan, son 5 hafta girilirken ligde kalma adına en avantajlı takım Kayserispor olacaktır. Bunu da açık bir şekilde yazalım.
Ne diyelim, işimiz zor. İyi futbol oynamıyoruz. Ligin en az gol atan takımıyız. Allah yardımcımız olsun. Bu takım düşerse kimse unutmasın sadece takım değil şehir küme düşer!

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum