Reklam
Durdu Aslantaş

Durdu Aslantaş


KAYSERİSPOR'UN KADER MAÇI

30 Mart 2021 - 17:49

Ve milli takım arasının sonuna geliyoruz…
Sırada Göztepe ile oynayacağımız bir maç var. Süper Lig’de yeniden heyecan başlayacak ve Hes Kablo Kayserispor kendi sahasında İzmir temsilcisini ağırlayacak. Bana sorarsanız bu maç Kayserispor açısından ligde en önemli karşılaşma.
Neden diyeceksiniz?
Açıklayayım, Süper Lig’de yazılı olmayan bir kural vardır. Teknik adam değişikliği yapan takımlar kısa süreli bir çıkış trendine geçer. Birçok takımın teknik adam değişikliğinin altında aslında bu yatar. Bu kısa süreli çıkış döneminde 6-7 puan toplayarak ligde kalma yolunda önemli bir adım atmak isterler.
Kayserispor için de tek hedef bu işte. Hamza Hamzaoğlu’nun gelmesi ile kritik bir dönem öncesi sözleşme yapıldı. Sebep, bu kritik dönemde bu yalancı baharı yaşayabilmek. Çünkü temsilcimize bu dönemde getirilebilecek bir 6-7 puan büyük önem taşıyor. Ve bu süreç Göztepe maçı ile başlayacak.
İşte kader maçı olmasının nedeni burada başlıyor.
Hamza Hamzaoğlu, Göztepe maçını kazanarak bu çıkış trendini yakalayabilirse yüzler gülecek. Ardından yine yarım yamalak alınacak galibiyet ve beraberliklerle takım ligde kalacak. Hesap tam da bu!
Ama ya kazanamazsa!
O zaman neler olacak. Bir kere yapılan hesabın yanlış olduğu ortaya çıkacak. Kayserispor son barutunu kullanacak ve çıkış trendini de yakalayamadığı takdirde işler sarpa saracak. Bu nedenle bir kez daha üzerine basa basa diyorum ki Göztepe maçı bu sezon temsilcimizin oynayacağı en önemli maçtır.
Kendi kaderini kendi belirleyecek bir konumda bulunan Hes Kablo Kayserispor’un bu avantajı kaybetmemesi için özellikle kendi evinde oynayacağı maçlarda kazanması büyük önem taşıyor. Göztepe bu konuda bir milat olsun. Aksi takdirde, olacakların pek iç açıcı olduğunu söyleyemeyiz.
Camianın artık biran önce gerçeklerle yüzleşerek, “Biz bu ligde kaldık” havasından çıkıp lige daha sıkı sarılmasında fayda var.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum