Reklam
Durdu Aslantaş

Durdu Aslantaş


GEÇMİŞE BİR ÇİZGİ ÇEKELİM

05 Mart 2021 - 11:45

Hes Kablo Kayserispor, ligin 28. Haftasında Çaykur Rizespor’un yenerek ligde kalma yolunda önemli bir adım attı. Tırmanış trendine geçen temsilcimiz haftayı 15. Sırada tamamladı. Bunda en büyük rol ise hiç kuşkusuz Uğur Kulaksız’ın. Daha önce kendisine güvenenleri mahcup etmeyen Kayserili hoca çıktığı iki maçı kazanarak takıma önemli bir avantaj kazandırmıştı. Dan Petrescu’nun göreve gelmesi ile kısa bir mola veren Uğur Kulaksız, kaldığı yerden devam etmeyi başardı.

Bu bir galibiyet ile takımın ligde kaldığına kesin gözüyle bakanlar yanılabilir. Burası Süper lig ve her an her şey olabilir. Henüz rahatlamadık. Bunu kimse unutmasın. Hele hele oynayacağımız birbirinden zor maçları düşündüğümüzde işimizin hiçte kolay olmayacağını anlamak çok kolay

Ama şu anda Kayserispor açısından en sevindirici gelişme ise Uğur Kulaksız’ın takıma yaptığı katkı. Zira artık hoca değişikliğine tahammülümüz yok. Birde teknik adam dokunuşları olarak hem sahaya sürdüğü kadro hem de oyuncu değişiklikleri yerli yerinde olunca Uğur Kulaksız ile devam etmek bence kaçınılmaz bir durum aldı. Önümüzde çok zor maçlar var. Elbette Uğur Hoca’nın her maçı kazanacak diye bir durumu yok. Maçta kazanacak, maçta kaybedecek ama tahammül etmek Kayserispor’a kazandıracaktır.
Şimdi önümüzde zorlu bir Hatayspor ve ardından Galatasaray maçı var. Bu zorlu süreçte alınacak ekstra puanlar hem takımın kendine güvenini hem de Uğur Hoca’nın kendine güveninin tazeleyecektir. Bu sezon hiçbir dönem ligde kalma adına bu kadar büyük güven duymamıştık. Artık yönetim bugüne kadar yaptığı yanlışları bir kenara bırakmalı. Evet ciddi hatalar yapıldı. Ama Uğur Hoca nezaretinde bu yanlışların üzerine bir çizgi çekilerek geleceğe daha güvenli bakılması sağlanmalı.

Çaykur Rizespor galibiyeti sonrasında yaşanan bahar havası ligde kalan tüm haftalarda devam etmesi çok önemli. Pskolojik eşiği hasarsız atlattık. Ligin 15. Sırasında yer almak bile şu anda önemli bir psikolojik kazanım. Bunları bir arada tutup yolumuza devam edelim ki sezon sonunda mutlu sona ulaşalım. Son söz şu olsun: Çaykur Rizespor galibiyetinin darısı Hatayspor maçına olsun.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum