Reklam
Bekir Aslantaş

Bekir Aslantaş


YENİ YIL YAZISI

31 Aralık 2020 - 12:15

Ve 2020’nin son gününe geldik. Yarın yeni bir yıla uyanacağız. Ama, hiç kimsenin hayatında çok büyük değişiklikler olmayacak. Evet, içinde bulunduğumuz yıl dünya ve ülkemiz için pek iyi geçmedi. Ama bana sorarsanız 2021’de beklentileri fazla büyük tutmamak gerekli. Aşının gelmesi ile birlikte Covid-19 salgınında yeni bir boyuta girildi ama bu pandeminin sona ereceği anlamına gelmiyor. Yani baktığımızda önümüzdeki yıl yine bizi önemli sorunlar bekliyor.
Zira Aralık ayını bitirip Ocak ayına girerken ciddi oranda yağmur ve kar eksikliği hissediyoruz. Şimdi tüm konuşmaların ana gündem maddesi bu. Pandeminin ardından ülkemizi bir kuraklık mı bekliyor? Yani sorunlar sorunlar… Hem ülkemiz hem de Kayseri özelinde yeni yılda farklı sorunlar ile boğuşacağız gibi duruyor.
Ama siz siz olun umudunuzu asla kaybetmeyin. Umut olduğunda her sorunun bir çözümü de vardır. Yeter ki sağlığımız yerinde olsun. Gerisi mi biraz moral, biraz neşe, biraz iyi niyet. Her şey hallolur. Yeni yıl yazısı yazayım diye oturduğum klavyede yine sorunlar, yine karanlık bir tablo çizdim sanki.
Neyse biraz kendimize gelelim, biraz morallerimizi düzeltelim. Yeni yıl, tüm Türk-İslam âlemine hayırlar getirsin. Sağlık, sıhhat dolu geçecek 365 gün sonra tüm umutların sonuca vardığı bir hayat diliyorum.
Belki zor olacak, belki sorunlarla boğuşacağız ama hayat her ne olursa olsun devam ediyor. Hayat devam ettiği sürece umut vardır ve bu umudun peşinden koşacağımız nice mutlu yıllar diliyorum.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum