Reklam
Bekir Aslantaş

Bekir Aslantaş


BÜYÜKŞEHİR'DE 2021 YATIRIMI!

18 Ocak 2021 - 17:18

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaptığı basın toplantısı ile hem 2020 yılını değerlendirdi, hem de 2021 hedeflerini açıkladı. Bu toplantıda Büyükkılıç, dikkat çekici rakamlar paylaştı. Geçtiğimiz yıl yapılan yatırımların toplam tutarının 3 milyar 417 milyon TL olduğunun altını çizen başkan, bu yıl içinde yapılacak yatırımların toplam tutarını ise 16 ilçede 2021’de 3 milyar 896 milyon 700 bin TL olarak planlandığını duyurdu.

Bu yıl yapılacak olan projeler ile ilgili önemli detayları paylaşan Memduh Büyükkılıç’ın bana sorarsanız en önemli başlığı trafik olacak bu yıl içinde. Zira hem tramvay hatları, hem sinyalizasyon hem de katlı kavşaklar ile trafik çilesine bir çare bulmanın derdinde başkan.

Son günlerde etkisini gösteren yağmur ve kar yağışı sonrasında caddelerdeki trafiği görünce bu durumun acil ve elzem olduğu zaten ortada. Bunun için kaynakların büyük kısmının bu noktaya kanalize etmenin normal olduğu kanısındayım. Öte yandan, pandemi döneminde yaşananların hızlarını kesmediğini ve çalışmaların devam ettiğini dile getiren Büyükkılıç Başkan, önümüzdeki dönemde pandemi ile ilgili çalışmaların yine aynı hassasiyetle devam edeceğini söyledi.

Ancak son yıllarda şehir merkezi ile ilçeler arasındaki makasın açılmaya devam etmesi konusunda önemli bir projenin geliştirilmesi şart. Zira son dönemde ilçelerde sorunlar giderek büyüyor. Ulaşım bile bu konuda başlı başına bir sorun haline geldi. Yeni yıl bütçesi planlanırken, bu konuda önemli bir parantez açılması gerekirdi diye düşünüyorum.

Şehrin altyapısına olduğu kadar kültür hayatına da katkı sağlamasını beklediğin bütçede en önemli konu başlıklarından biri. Kayseri Mutfak kültürünün geliştirilmesi ve UNESCO gastronomi Yaratıcı Şehirler Ağı listesine girmek amacıyla Mutfak Sanatları Merkezi projesi hazırlanmış, yapım çalışmalarına 2021 yılı içerisinde başlanmasının planlanması. Kayseri kadim bir kent olarak hem gastronomide hem de turizmin farklı noktalarında gereken değeri göremiyor. Bu durumun belediye eli daha üst seviyede çekilmesi gerçekten faydalı olacaktır.

Buradan bir kez daha 2021 yılında büyükşehir belediyesine başarılar dilerken, Memduh Başkan’ın ‘Atom Karınca” hızında yine şehrin her bölgesinde gerekeni yapacağına olan inancım tam.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum