Reklam
Alpaslan POLAT

Alpaslan POLAT


GÜLSOY'UN KRİZ YÖNETİMİ TAM NOT ALDI

31 Aralık 2020 - 13:02

Covid-19 pandemisi tüm dünyayı olduğu gibi yurdumuzu ve dolayısıyla Kayseri’yi de etkiledi. Bu salgının en kötü etkileri elbette ticaret ve sanayide görüldü. Kayseri’de bir ticaret ve sanayi şehri olmasından bu kötü etkilerin göbeğinde yer aldı. Bu süreçte Kayseri Ticaret Odası attığı olumlu adımlarla bu kötü etkileri biraz da olsa silmeyi başardı. Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, bu kritik süreçte kriz yönetimini başarılı şekilde yaparak üyelerinin bir kez daha takdirini topladı.

Pandemi ile birlikte olağan aylık meclis toplantılarını video konferans yöntemi ile gerçekleştiren Gülsoy’un 2021’de ki beklentiler ile ilgili sözleri son derece çarpıcı. Gülsoy’un en önemli tespitlerinden biri aşı çalışmaları ile birlikte. ’’Aşı olmayın’’ diyenlerin dikkate alınmaması gerektiğini dile getiren Gülsoy, “Virüs özellikle perakende ticareti ciddi manada olumsuz etkiledi. Organize sanayi bölgesinde kısmen de olsa ihracat yapan üyelerimizin genel durumları iyi. Ancak, perakende ticarette ciddi sıkıntılar var. Hele hele hizmet sektörü neredeyse bitme noktasına geldi. Bu sektöre verilen mali desteklerin daha da artırılması gerekir” diyerek durumu son derece güzel şekilde özetledi.

Çalışma Ödeneğinin ve KDV indirimlerinin uzatılması, vergi, SGK borçlarının yapılandırılmasının yararlı gelişmeler olduğunu söyleyen Gülsoy, yine de bunların yeterli olmadığının altını çizdi. “Eğer bu salgın olmasaydı Kayseri kesinlikle bu yıl 3 milyar doları zorlarlardı. İnşallah önümüzdeki yıl bu hedefi yakalarız” diyen KTO başkanı hedeflerin gerisinde kalındığını belirtse de yine umutlu olduğunu ifade etti.

Kriz döneminde iyi bir yönetim örneği sergileyen Ömer Gülsoy, ticaret erbabının takdirini toplarken, böylesi süreçlerde yönetimin önemini bir kez daha göstermiş oldu. Gülsoy’un direksiyonunda bulunduğu Kayseri Ticaret Odası, daha güzel günlerde çok daha büyük başarılara imza atmaya hazır görünüyor. Bende buradan 2021 yılında her şeyin çok daha iyi olacağına olan inancımı yenilerken, KTO’nun birçok oda ve kuruma örnek olmasını diliyorum.

Bu senenin son köşe yazısı olarak yazdığım bu yazı vesilesi ile de Kayseri Vip Haber’e değer veren tüm okuyucularım başta olmak üzere, gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni kıymetli ağabeyim, patronum Adnan İncetoprak, gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hatice İncetoprak, Haber Müdürü Durdu Aslantaş, gazetemiz Hukuk Danışmanı Av.Mehmet Orak, Köşe yazarlarımız, Bekir Aslantaş, Selda Avcı, Dr. Abdulkadir Kabdan, Simge Biçer ve aileleri olmak üzere tüm Türk-İslam âleminin yeni yılda bol bereketli ve huzurlu bir yıl geçirmesini temenni ederim.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum